Tekutá fólia alebo tekutá guma aj s takýmto termínom sa môžete stretnúť v spojení s Plasti DIPom alebo RACER DIPom. Jedná sa o gumový nástrek, ktorý sa aplikuje na karosériu vozidla, disky, plasty, drevo a pod. Po zaschnutí sa vytvorí elastický celistvý povrch, ktorý chráni pred poškriabaním, chemickým poškodením, poveternostným vplyvom. Chráni aj pred obitím od kamienok po zime.

História Plasti DIPu sa začala písať ako materiál, z ktorého sa vyrábali rúčky pre ručné náradie. Neskôr v USA začali tekutú fóliu / gumu aplikovať na karosérie a disky vozidiel, z čoho sa stal módny trend, nakoľko Plasti DIP dodáva vozidlu matný vzhľad. Dnes už to však nieje pravidlom a je možne aplikovať aj lesklý DIP, veľmi podobný klasickému auto laku.

Po tom ako sa Plasti DIP dostal k nám na Slovensko sa spoločnosť Plastonic s.r.o. rozhodla vyrábať svoju vlastnú tekutú fóliu, ktorá je vo viacerých smeroch kvalitnejšia ako samotný Plasti DIP (hlavne vo výdatnosti farieb a kvalite odolnosti voči poveternostným podmienkam v časovom horizonte niekoľko mesiacov až rokov), až sa stal obľúbeným aj v zahraničí (dokonca aj v Španielsku či Veľkej Británií). Preto aj my aplikujeme RACER DIP, nakoľko svojim zákazníkom ponúkame len to najlepšie.

Viac o RACER DIP sa dozviete na oficiálnej stránke výrobcu www.racerdip.com